Četvrti dan BH Film programa počinje u 12:30 u sali 5 multipleksa Cinema City prikazivanjem dva dokumentarna filma. PRIPADANJE, Judith Beuth i Jasmina Brutusa je priča o naporima učiteljice i roditelja da stvore okruženje za učenje gluhonijemom dječaku, koja postavlja pitanje o inkluzivnom obrazovanju širom svijeta. Nakon PRIPADANJA, slijedi internacionalna premijera dokumentarnog filma INAT CRKVA Muhammeda Ibrahima o borbi Fate Orlović da ukloni crkvu nelegalno izgrađenu na njenoj zemlji.
Dan nastavljamo svjetskom premijerom dokumetarnog filma SARAJEVO MARŠ Ersana Bayraktara u 14:45 u Sali 4 multipleksa Cinema City. SARAJEVO MARŠ je priča o opsadi Sarajeva kroz šetnju gradom 20 godina nakon rata.
Drugi dan Takmičarskog programa za studentske filmove u sklopu BH Film programa počinje u 15:00 u sklopu House of Shorts u Art kinu Kriterion. Ovom prilikom imat ćemo priliku pogledati četiri filma:
PATULJAK, Sare Ristić
AMATERI, OR THE LOST INNOCENTS, Graemea Colea
INVESTIGATIONS OF A DOG, Aleksandre Niemczyk
LEJLA, Stijna Bouma
U 16:45 u Sali 4 multipleksa Cinema City bit će upriličena svjetska premijera dokumentarnog filma NOSTALGIJA Ervina Tahirovića. Reditelj nas u ovom filmu vodi kroz svoju intimnu priču o nostalgiji i potragu za davno nestalim vremenom.
U Sali 4 multipleksa Cinema City u 20:00 moći ćete pogledati regionalnu premijeru omnibusa LEBANON FACTORY, koji je rađen kao kooperacija po jednog/e reditalja/ice iz Lebanona i nekog od njihovih kolega iz Evrope.
Četvrti dan BH film programa završavamo prikazivanjem filma MUŠKARCI NE PLAČU, debitantskog filma Alena Drljevića, o grupi muškaraca koji se pokušavaju nositi sa ratnim traumama, a koji je osvojio dvije nagrade na Filmskom festivalu u Karlovim Varima.