Udruženje filmskih radnika u suradnji s kinom Meeting Point je tradicionalno proslavilo Međunarodni dan kratkog filma. Odlukom publike, Nagradu za najbolji kratki film 2022. dobio je film FUGITIVE Adisa Kutkuta, a Drugu nagradu publike dobio je film KOMADIĆ SLOBODE Sare Ristić. Nagrađenim filmovima plakete i novčane nagrade je uručila predsjednica Udruženja filmskih radnika Elma Tataragić.
Publika je sinoć u kinu Meeting Point imala priliku pogledati najuspješnije filmove mladih bh. filmskih autorica i autora, upoznati autorice i autore prikazanih filmova, odlučiti o pobjednicima, ali i družiti se na svečanosti koju su priredili Udruženje filmskih radnika i kino Meeting Point.
Još jednom je uspješno proslavljena umjetnost kratkog filma u Bosni i Hercegovini, a projekat su ove godine podržali Fondacija za kinematografiju Sarajevo, Ministarstvo kulture i sporta Kantona Sarajevo i Ministarstvo kulture i sporta Federacije BiH.