BHFF New York vas poziva na posebnu panel diskusiju s bosanskohercegovačkim filmskim stvaraocima koji žive i snimaju filmove u različitim dijelovima svijeta. Virtualni panel održat će se u nedjelju, 23. maja u 15:00 po istočnoameričkom vremenu .
Direktori programa BHFF-a Dijana Jelača i Amir Husak razgovarat će s Aleksandrom Odić (KINESKI ZID), Unom Gunjak (KOKOŠKA), Sabinom Vajrača (VARIJABLE), Ado Hasanović (NOMOFOBIJA), Bojanom Bodružićem (MUZEJ ZABORAVLJENIH TRIJUMFA) i Goran Kapetanović (MOJA TETKA U SARAJEVU; IZBJEGLICA 532).
Svi njihovi filmovi osvojili su nagrade na internacionalnim festivala i trenutno su predstavljeni u retrospektivi The Best of BHFF.
Pridružite se razgovoru o tome šta znači biti bosanski filmski autor u dijaspori, kako porijeklo autora utječe na njihove kreativne filmske odluke, kao i teme kojima se bave u svom radu. Događaj je besplatan i otvoren za javnost.
Više informacija ovdje.