Ovogodišnji program BH FILM, čiji je nosilac Udruženje filmskih radnika BiH, u svom petnaestom izdanju donosi 43 naslova. Ove godine u sklopu programa bit će prikazano: 5 dugometražna igrana i 8 dugometražnih dokumentarnih filmova,  16 kratkih igranih i dokumentarnih filmova i 14 studentskih. S obzirom na epidemiološku situaciju i ovaj program Sarajevo Film Festivala održat će se online na platformi: https://ondemand.sff.ba/

Okosnicu programa već osmu godinu za redom čini studentski takmičarski program koji okuplja filmove studenata bosanskohercegovačkih filmskih akademija i fakulteta. Ove godine za tri zvanične nagrade (Najbolji studentski film, Specijalno priznanje žirija i Specijalna pomen) takmiči se 14 filmova studenata Akademije umjetnosti iz Banja Luke, Akademije scenskih umjetnosti Sarajevo, Sarajevo Film Academy, te Fakulteta dramskih i filmskih umjetnosti u Bijeljini. O tome koji su najbolji bosanskohercegovački studentski filmovi ove godine će odlučiti rediteljica Sabrina Begović Ćorić, filmski teoretičar Strajo Krsmanović i scenarista i filmski kritičar Mirza Skenderagić. 

Ovogodišnji program će ukupno predstaviti  31 svjetsku i 2 međunarodne premijere.
BH Film je program koji za cilj ima promociju bosanskohercegovačkog filma, a svake godine se dokazuje kao važna i neizostavna platforma za bh. autore bez obzira gdje žive i rade.

Kompletan program BH FILM 2020:

IGRANI FILMOVI 

KONCENTRIŠI SE, BABA 
Pjer Žalica, Bosna I Hercegovina / Turska, 2020, 92 min.

MALMKROG
Cristi Puiu, Rumunija / Srbija / Švicarska / Švedska / Bosna i Hercegovina / Sjeverna Makedonija, 2020, 200 min.

OTAC 
Srdan Golubović, Srbija /Francuska / Njemačka /Hrvatska / Slovenija / Bosna i Hercegovina, 2020, 120 min.

PUN MJESEC 
Nermin Hamzagić, Bosna i Hercegovina, 2019, 85 min.

SYMPATHIE POUR LE DIABLE 
Guillaume de Fontenay, Francuska / Kanada, 2019, 109 min. 

DUGOMETRAŽNI DOKUMENTARNI FILMOVI 

I PALLA DI NEVE E SHITAKE FUNGO  / GRUDVA SNIJEGA I ŠITAKE GLJIVA 
Šemsudin Gegić, Bosna i Hercegovina / Italija, 2019, 72 min.

IZOLACIJA 
Nedžad Begović, Bosna i Hercegovina, 2020, 56 min.

LOOKING FOR DAYTON
Valery Perry, Bosna i Hercegovina, 2020, 55 min.

PLANET SARAJEVO
Tyler Tesolin, Kanada / Bosna i Hercegovina, 2020, 93 min. 

RADIO GANGA
Zdenko Jurilj, Bosna i Hercegovina, 2019, 68 min. 

RETOUR À VISEGRAD / POVRATAK U VIŠEGRAD 
Antoine Jaccoud, Julie Biro, Bosna i Hercegovina, 2020, 95 min. 

TESTAMENT JEDNOM VREMENU 
Zoran Ćatić, Mirza Ajnadžić, Bosna i Hercegovina, 2020, 50 min

WAS BLEIBT I ŠTA OSTAJE I WHAT REMAINS / RE-VISITED
Clarissa Thieme, Njemačka, Austrija, Bosna i Hercegovina, 2020, 70 min.

KRATKI IGRANI I DOKUMENTARNI 

CIRKUS IZA LEĐA 
Luka Majkić, Dunja-Helena von der Maase, Bosna i Hercegovina, 2020, 12 min. 

DIJADEM 
Milana Majar, Bosna i Hercegovina /Portugal, 2020, 30 min. 

EVERMORE
Lada Imamović, Bosna i Hercegovina, 2019, 7 min.

GDJE SMO? 
Hanna Beširević, Poljska, Meksiko, 2019, 13 min.

JUGOSLAVENKA 
Aida Hoffman, Drew Hoffman, Bosna i Hercegovina / SAD, 2019, 22 min. 

KAPANJE NA KRUŠEVOM BRDU 
Goran Dujaković, Bosna i Hercegovina, 2020, 11 min. 

MISLI O DOMU 
Aida Kauković, Bosna i Hercegovina, 2020, 4 min. 

NA PRODAJU 
Zoran Pilipović, Bosna i Hercegovina, 2020, 15 min. 

NEK JE ŠTO ŠARENIJE 
Ado Hasanović, Bosna i Hercegovina, 2020, 16 min.

NENAD
Mladen Bundalo, Bosna i Hercegovina / Belgija, 2020, 22 min. 

NIKAD DOMA
Thomas Crauk, Ornan Gojević, Bosna i Hercegovina / Francuska, 2020, 24 min. 

OTVORENO PISMO 
Sandin Puce, Bosna i Hercegovina, 2020, 32 min. 

PARADA 
Dženan Esko, Bosna i Hercegovina, 2020, 19 min. 

POD ZEMLJOM 
Džana Brkanić, Bosna i Hercegovina, 2020, 39 min. 

SARAJEVSKA HAGADA, SEFARDSKO BLAGO 
Boris Perišić, Lea Kosovac, Bosna i Hercegovina, 2020, 27 min. 

SLOBODA 
Boris Balta, Bosna i Hercegovina, 2020, 45 min. 

STUDENTSKI FILMOVI

AKADEMIJA SCENSKIH UMJETNOSTI SARAJEVO 
B4
Alen Šimić, Bosna i Hercegovina, 2020, 13 min. 

DOLAZAK 
Amina Huseinčehajić, Bosna i Hercegovina, 2019, 9 min. 

GRAD KOJI MRZIM 
Gabrijel Lazić, Bosna i Hercegovina, 2019, 20 min. 

MOJ TATA, KLOVN 
Sara Ristić, Bosna i Hercegovina, 2020, 24 min

OŽILJCI 
Almir Zoletić, Bosna i Hercegovina, 2019, 8 min. 

PLEHAN
Luka Vlaho, Bosna i Hercegovina, 2019, 23 min. 

AKADEMIJA UMJETNOSTI BANJA LUKA 
IZMEĐU ISTOKA I ZAPADA 
Boško Krljaš, Bosna i Hercegovina / Srbija, 2019, 7 min.

KORIJENI 
Stefan Tomić, Bosna i Hercegovina, 2020, 16 min. 

OBLIKOM 
Nemanja Vučenović, Bosna i Hercegovina, 2020, 7 min. 

SUŽANJ 
Igor Đurić, Bosna i Hercegovina, 2020, 9 min.

ZAŠTO MAMA VAZDA PLAČE?
Karmen Obrdalj, Bosna i Hercegovina, 2019, 16 min. 

FAKULTET DRAMSKIH I FILMSKIH UMJETNOSTI BIJELJINA 
AMBIS 
Katarina Krstić, Bosna i Hercegovina, 2019, 7 min.

SARAJEVO FILM ACADEMY

DVIJE FIGURE NA RIJECI 
Lukas Grevis, Bosna i Hercegovina / Luksemburg / Srbija, 2020, 21 min

VENO 
Rea Memić, Bosna i Hercegovina, 2019, 17 min